Eryap Grup | Lider Markaların Üreticisi... > KURUMSAL > Tarihçemiz

Tarihçemiz

Yarım asırlık tecrübe

Köklü bir aile kuruluşu olan Eruslu Grup, 1960’lı yıllardan bu yana farklı sektörler ve endüstriyel üretim tesislerinde faaliyeterini sürdürmüş, bugün itibarı ile direkt oluşturduğu istihdam 2.000, dolaylı olarak oluşturduğu istihdam ise 10.000 kişinin üzerindedir.

Kendi bölgesinde ve ulusal düzeyde ürettikleri ile hep liderliği hedefleyen grup şirketleri bir çok kulvarda ürünleri ile ilk olmayı başarmıştır...

Eruslu Grup, yatırımlarıyla müteşebbis anlayışını ülke ekonomisine katkı ilkesinden yola çıkarak değerlendirmektedir. Bu katkısını, ülke ekonomisiyle bağlantılı iç ve dış ticareti yükselten ivme ile artması ana hedefidir.

Bu ivmenin yükseltilmesiyle oluşan istihdam, iş ve insan gücünün sürekli büyümesini sağlayan anlayışı sistem olarak benimseyen Eruslu Grubunun tüm çalışmaları bu ruhu yansıtmaktadır.

İlk dop yağı üretimi, ilk dış cephe kaplama malzemesi üretimi gibi farklı sektörlerde bir çok ilklere imza atan Eruslu grup bünyesinde bulundurduğu 14 farklı üretim tesisinde; tekstil, yapı malzemeleri, mensucat boyası, temizlik maddeleri, halı ve halı ipliği, ayakkabı-terlik üretim malzemeleri gibi bir çok ürünün üretimini gerçekleştirmektedir.